DİKKAT ! BU BİLGİLER TELİF ESERİ OLUP YAZARI VE YAYINEVİMİZDEN  İZİN ALINMADAN KULLANILMAMALIDIR.

GÜRSEL YAYINEVİ SİTE BAŞINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA KIYMETİ ARTAR!

Raşit YÜCEL
1953 yılında Çorum'a bağlı Göcenovacığı Köyünde dünyaya geldim. Birkaç yıl sonra Çorum merkezine taşındık.  O yıllarda her evde elektriğin olmadığı,suların yalnız mahalle çeşmelerinden temin edildiği yıllardı. 
Çocukluğum Kiremit Minare diye tabir edilen caminin civarında,Esnaf Evleri Camiinin yanındaki evimizde geçti. 
Orta  tahsilden  sonra  hayatımda yeni bir sayfa açıldı. " Risale-i Nur" diye tabir edilen,bu ülkenin kendi  lisanında  yazılmış  eserlerle kendimi iç içe buldum. Bundan sonraki hayatım  bu derya  ile beraber geçti. 
İlk  deneme  yazılarım 1974 yılında Koparan Gazetesinde çıktı. Bir yıl  günlük makalelerim yayınlandı. 
Kendimi okumaya vermiştim. Günde takriben  150 - 200  sayfa  kitap okuyordum. Adeta,bir açık öğretim hayatı yaşıyordum o günden,bu  güne kadar. 1974 de başlayan Yeni Asya Gazetesi Çorum temsilciliği  görevim halen devam ediyor. 
Haftada bir gün "Anadolu'nun Sinesi" adında makalelerim halen yayınlanıyor. "Kırık Kanat" adında basılmamış bir roman, "Yaşadığım Dünya" adında  seri  makalelerden  oluşan   3 cilt  halinde  yayınlanmamış  kitabım, "Risal-i Nur'u Nasıl Tandım " adında bir araştırmam yayına hazır. 
Kısa bir  süre  inşaatçılık,daha sonra bir fabrikanın  üç yıl  müddetince  muhasebesini baktım.  Arzularımı  bu  Mesleklerin  tatmin  etmesi   mümkün   değildi. Çünkü ben,ilme karşı duyarlı idim . Kırtasiyecilik   ve kitapçılık  ayrı  bir  işimdi.  Ulaştığım  insanların,  yada benden    kitap alanların kendi    hayatlarına   çeki   düzen   vermesi  benim  için en büyük  teselli kaynağı oldu. Belki tırlarca  kitabın  tevziinde bulundum. Bu  cihette  mutluyum. 
Mesleğimin   bana   sağladığı   avantajlar maddi  ölçü  ve imkanlarla sınırlandırılması mümkün değildir. Ancak;gençlere tavsiyem ise,her nerede ve  hangi imkanlar içinde olurlar ise olsunlar, yalnız  ilmi ve okumayı kendilerine prensip olarak seçsinler.  Bu  onları hem dünyada,hem de ahret saadetine kavuşturacaktır. 
Yazı  yazmaya  beni  teşvik  eden,okuduğum kitaplardan aldığım bilgiler oldu.  Anlattıklarımı başkaları ile paylaşmak istedim. 
1986  yılında  Yeni  Asya Yayınlarından plaket aldım. Hayatım  boyunca  ideal  için de   yaşadım. 
Gayem  münhasır olarak  tek kelimede toplandı "insanlara faydalı olabilmek" onların sahip oldukları dünyalıklarının yanına mutlaka bir ahret inancını katmaya çalıştım   ve  İnşallah  bu cihette faydalı olmaya çalıştım. 
Yukarıda  dile  getirdiğim gibi; yayınlanmamış olmasa da yayına hazır beş  eserim   var. Araştırma,hatıra ve günlük makaleler yazıyorum. Günlük olarak  Çorum  Hakimiyet Gazetesinde yedi yıldır "Tefekkür Dünyamız" adında  makale, haftada bir Yeni Asya         Gazetesinde  "  Anadolu'nun Sinesi" Çorumlu 2000 Dergisinde de  aynı  isimli köşede yazılar yayınlanıyor. 
Japonya insanının yüzde doksan nüfusunun kitap okuduğu bir çağda,İsrail'de bir yılda basılan kitaptan daha az kitap okunduğu ülkemizde, ancak yüzde  beş  bir  kitleye  sahibiz. 
Temennim;okuyarak düşünen insanların ülkesi olması en büyük temennim. "Oku" emrinin akisleri kulaklarımda yankılanıyor.Yayınevimizin basılmış ve sanal yayınlanmış dergilerinde yazıları bulunmaktadır.
 

YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN GARANTİSİ ALTINDADIR!

Hazırlayan  Mahmut Selim GÜRSEL yazışma adresi  corumlu2000@gmail.com

 Hukuka, Yasalara, Telif  ve Kişilik Haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
Gizlilik şartları ve Telif Hakkı © 1998 Mahmut Selim GÜRSEL adına tüm hakları saklıdır. M.S.G. ÇORUM