DİKKAT ! BU BİLGİLER TELİF ESERİ OLUP YAZARI VE YAYINEVİMİZDEN  İZİN ALINMADAN KULLANILMAMALIDIR.

GÜRSEL YAYINEVİ SİTE BAŞINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA KIYMETİ ARTAR!

Oğuz LEBLEBİCİOĞLU
23.09.1935 de Çorum'da Yeniyol Mahallesi, eski  PTT   yanındaki   evde  doğdum. Babam, Öğretmen Sadi Leblebicioğlu,annem Ayşe Payen de hanımdır. 
İlkokula başlamadan önce,Çorum Halkevi Ar  Şubesi Başkanı olan babamdan keman ve bateri dersleri aldım. Birçok konserlere katıldım. 
2. Dünya Savaşı yıllarına  Çorum’a gelen Cumhurbaşkanı  İsmet  İnönü şerefine Halkevi tarafından hazırlanan  konserde  çaldığım  bateri ve 
Ezbere okuduğum ” Lozan’dan Bugüne ” isimli şiir ile, İnönü’nün  beğenisini  kazanarak,iki takım Sümerbank elbiselik kumaş  ve  şehir  turu  gezisi ile ödüllendirildim. 
 İlköğrenimimi Tanyeri İlkokulunda 1947 yılında bitirdim.İlkokuldan sonra Ankara Devlet Konservatuarına  girdim.  1  yıl  dünyaca  meşhur kemancı Liko  Amar'dan  keman, H. Bedii Yönetken' den  ritim ve kulak,Ragıp Kösemihal'den de musiki nazariyatı dersleri aldım. Daha sonra Çorum'da ortaokul  ve  liseyi  bitirdim. Lisede bir orkestra kurarak   törenlerde,  düğünlerde  ve Hava Üssünün daveti üzerine Merzifon'da keman çaldım.  1957-1958 öğretim yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinin Coğrafya bölümüne  kayıt  oldum.  Fen  Fakültesinde jeoloji ve paleontoloji, Ziraat  Fakültesinde  toprak bilgisi ve öğretmenlik  için pedagoji dersleri aldım öğretmenlerim ile birlikte Türkiye'nin bir çok yerinde yapılan  gezi ve incelemelerde bulundum. 1959 tarihinde  Konya'da  yapılan  Türk Coğrafya Kurumunun Coğrafya Meslek Haftasına katıldım. 
"Çorum  Ovası ve  Çevresinde Jeomorfolojik Gözlemler" isimli mezuniyet tezimi hazırlayıp Fiziki Coğrafya ve Jeoloji Kürsüsünden  1961  yılı Haziranında,bölüm birincisi olarak mezun oldum. . 
Balıkesir Ordudonatım Yedek Subay Okulunda  6 ay eğitim görerek,56. Dönem mezunu oldum.  Kayseri'de 18 ay Asteğmen ve teğmen olarak vatani görevimi yaptım. 
 1963 tarihinde K.G. Müdürlüğü Araştırma Fen Heyetinde Jeomorfolog olarak çalıştım. Ankara- Kurtboğazı, Eskişehir-Alpu-Çiçeroz,  Trabzon-Sürmene-Of-Derepazarı sahil yolu zemin etütlerini yaptım. Daha sonra Alaca  İlçesi Nedim Tugaltay Ortaokuluna,Coğrafya Öğretmeni olarak atandım. 
1965  tarihinde   evlendim.  1966 da  Çorum İmam Hatip Okuluna Müdür Yardıcısı  olarak atandım. 
1966 da,bir erkek çocuğum oldu. 
1969 tarihinde, Prof. Dr. Talip Yücel'in yönettiği  Eğe  Bölgesi  gezisine davet edildim. 1972 de de bir kız çocuğum oldu.  1974  tarihine  kadar bu okulada   coğrafya  ve  müzik  dersleri  verdim. 
1975-1978 yıllarında,Çorum  Öğretmen  Lisesi ve Eğitim Enstitüsünde sosyal bilgiler öğretmenliğinde bulundum. 
25.3.1975  de babamı kaybettim. Eti Ortaokulunda,sosyal bilgiler ve müzik  derslerine  girdim. İlk defa bu okula masa tenisini tanıttım. 1979 da Çorum'da yapılan Türkiye Ortaokullar  Masatenisi  Şampiyonasında  Eti Ortaokulunu  yarı finale kadar yükselttim. 1980   tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığının ve Masatenis Federasyonunun  Ankara'da antrenör kursuna katıldım. Çimentospor , Çorumspor   takımları ile yaz spor okullarında masatenisi  antrenörlüğü yaptım. İlimizi bir çok Türkiye Şampiyonasında  oyuncu,idareci  ve antrenör olarak temsil ettim. Ayrıca atletizm hakemi olarak bir çok yarışmalarda  hakemlik yaptım, 1980 de Çorum Akşam Ortaokuluna  geçtim.  Burada sosyal bilgiler,din ve ahlak derslerine girdim. 22.11 1983 tarihine kadar görev yaptım. 
22.11.1983 tarihinde Çorum Atatürk Lise-sine geçtim. Coğrafya dersleri yanında,yakın çevrelere öğrencilerimle geziler düzenledim ve masa tenisi çalışmaları yaptım. 
 10.9.1987 tarihinde Atatürk Lisesinden emekli oldum.   Hizmet  sürem 25 yıl 7 aydır. 
 1957  yılından beri Çorum’da yayımlanan  Hüryol,Çorum,Yeni Çorum,Köylü'nün Sesi,Çorum Ekspres,Çorum'un Sesi ve Çorum Haber  gazetelerinde   200'e  yakın  köşe yazısı ve makale yazdım.Ayrıca;bir süre, Dünya ve Vatan Gazetesi Çorum Muhabirliğinde bulundum.  Halen;Çorum Haber Gazetesi ve Çorumlu 2000 Dergisinde yazılarım yayınlanmaktadır. 
Çocukluğumdan beri gerçek bir doğa aşığıyım.  Çoraklık  ve  Ilıca bağlarında bir çok fidan diktim. Çeşitli ürünler ürettim. 
8.9.1999 tarihinde sevgili eşimi kaybet tim. 
Bu  günlerde " Çorum  Coğrafyası "  Üzerindeki çalışmalarım devam ediyor.Yayınevimizin basılmış ve sanal yayınlanmış dergilerinde yazıları bulunmaktadır.
 

YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN GARANTİSİ ALTINDADIR!

Hazırlayan  Mahmut Selim GÜRSEL yazışma adresi  corumlu2000@gmail.com

 Hukuka, Yasalara, Telif  ve Kişilik Haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
Gizlilik şartları ve Telif Hakkı © 1998 Mahmut Selim GÜRSEL adına tüm hakları saklıdır. M.S.G. ÇORUM