DİKKAT ! BU BİLGİLER TELİF ESERİ OLUP YAZARI VE YAYINEVİMİZDEN  İZİN ALINMADAN KULLANILMAMALIDIR.

GÜRSEL YAYINEVİ SİTE BAŞINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA KIYMETİ ARTAR!

Hacı CELEBCİ
 
Çorum'un 35 kilometre güneydoğusunda yer alan ve şimdi Çorum merkeze bağlı olan “Ahmetoğlan Köy”nde 23 Mayıs 1951 tarihinde Perşembe günü saat 11.00 sularında gözlerimi dünyaya açmışım. 
Şanslılığım şu ki;köyümüze ilkokul 1939 yılında açılmış. İlk zamanlar üç yıllık bir öğretim-eğitim uygulanmış,daha sonraları beş yıllık uygulamaya geçilmiş. 1958 yılı ilkokula giriş,1963 yılı da ilkokulu bitiriş yılımdır. İlkokulda enikonu çalışkan bir öğrenciydim. Ailemdeki okumaya,eğitime dönük olumlu bakış ve caba beni de okumaya yönlendirdi. Ortaokulu Çorum'da,ilk yılı Atatürk Lisesinde olmak üzere 1965,daha sonra yeni açılan Eti Ortaokulunda tamamladım. Okul Müdürümüz Rahmetli Seydi HANÇER'le Tıkı Necmi ile Takoz Zehra ile,yine Rahmetli Ferit KÜRKÇÜ ile Fehmi HANGÜN'le müzikçi
Hasan SAĞLAM'la ilgili çok renkli anılarımız var belleklerde kalan. Çorum İlköğretmen Okulunda 1968-1969 öğretim yılında bizim devre ile başladı eğitim,öğretime. Müdürümüz Rahmetli Tayyar KERMAN dı. 
Öğretmen olarak neyi öğrenmek gerekiyorsa o bilgileri,o becerileri,o ruhu ve idealizmi bize vermeye çalıştılar bütün öğretmenlerimiz. Özellikle anmak istediğim öğretmen adları sorulursa:Mustafa IŞIKER, Rasim BAKIRCIOĞLU,Yusuf GÜNEŞ, Tevfik AKIN,Günaydın ÇETİNER,Seyhan ERALP,Süheyla YILDIRIM özellikle anmak isteyeceğim isimler. yaşayanlara  uzun ömür,vefat edenlere Rahmet dilemek ödevimdir.  1970-1971 öğrenim yılında Haziran dönemi mezun oldum. Ver elini Konya Kayadibi köyü. Orada üç yıl su gibi aktı geçti. Peşinden Çorum İskilip Çavuşoğlu köyü. 1975'li yıllar. Köyde katır,at sırtında incecik patikaların her kıvrımını,her mavi taşın yerini iyice denilen bölgede İğdeli-Dereköy köylerinde de çalıştım. Mesleğimin yirmi ikinci yılına değin. Bir kez olsun Milli Eğitim Müdürlüğüne   gelip  de tavassut  yollu özel bir istekte bulunmadım. Çorum merkez Hürriyet İlkokulundan 1996 Ekim ayında emekliliği istedim. Öğretmenliğime ara vermedim. Hep öğretmen kalmaya,öyle davranmaya özen gösterdim. 
Özel bir inşaat işinin yanı sıra;Dost Haber,Çorum Gündem,Merhaba gazetelerinde köşe yazısı yazmaya çalıştım. Halen Merhaba Gazetesinde yazıyorum. Çorumlu 2000 Dergisi de benim evim. 
Öğretmen örgütlerinde geçmiş yıllarda aldığım görevleri hiç anmadım. Gereği de yoktu. Ancak bugün için söylemeden geçemeyeceğim. Çorum Atatükçü Düşünce Derneği yönetim kurulunda yazmanlık görevini yürütüyorum. Atatürk'e, Atatürkçü  Düşünceye;O'nun Türk Ulusunun önüne koyduğu hedeflere yürümede bugün için ciddi gereksinmemiz var olduğunu biliyorum.Kim ne söylerse söylesin;bugün ulaştığımız rahatlık O'nun eseridir. Yine bugün yaşadığımız sorun ve huzursuzluklar O'nun koyduğu amaçlara olan ihanetimizdendir. Atatürçü,sıradan bir köy öğretmeninin dağarcığı ne denli zengin olabilir ki ? İşte o kadar ! 
Çorumlu 2000'nin tüm okurlarına sağlıklı gelecekler diliyorum. Bu dergi yaşatılabilsin istiyorum Yayınevimizin  basılmış ve sanal yayınlanmış dergilerinde yazıları bulunmaktadır.
 

YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN GARANTİSİ ALTINDADIR!

Hazırlayan  Mahmut Selim GÜRSEL yazışma adresi  corumlu2000@gmail.com

 Hukuka, Yasalara, Telif  ve Kişilik Haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
Gizlilik şartları ve Telif Hakkı © 1998 Mahmut Selim GÜRSEL adına tüm hakları saklıdır. M.S.G. ÇORUM