DİKKAT ! BU BİLGİLER TELİF ESERİ OLUP YAZARI VE YAYINEVİMİZDEN  İZİN ALINMADAN KULLANILMAMALIDIR.

GÜRSEL YAYINEVİ SİTE BAŞINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA KIYMETİ ARTAR!

Fikrettin ÇIPLAK
           01/01/1943 tarihinde Çorum Osmancık kazasının Kamil nahiyesinde doğmuşum. İlkokulu köyümde okudum. 1955 ders yılında Çorum'da yeni açılan İmam Hatip Okuluna girdim. Aynı okulun 4 yıllık bölümünde okudum. Annemin genç yaşta vefatı ile 1961 yılın bayında Kargı Hacıhamza'da imametlik görevine başladım. 1963 yılında askerlik için görevimden ayrıldım. Askerliğimi 1.Ordu Karargahında Askeri İstihbaratçı olarak yaptım. 1965 yılı askerlik dönüşü kısa bir süre Çorum merkez Üyük köyünde görev aldım. 1965 yılı sonunda Çorum Merkez Karakeçili Camisine sınavla naklen geldim. 
Bu arada İmam Hatip Okulunun lise kısmını dışarıdan bitirdim. İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsünü kazandım. Görevimi İstanbul'a naklettiremediğim için okula devam edemedim. Çorum Devlet Lisesini dışarıdan bitirdim. Lise diploması ile bazı fakültelere kayıt olduysam da görevimi bırakamadığım için devam şartından dolayı fakültelerden kayıtlarım silindi. Daha sonra Odtadoğu Amme İdaresi Sevk ve İdare Yüksek Okulunu 1976 yılında bitirdim. 
1969-1976 yılları arasında birçok Mesleki ve kültürel kurslara katıldım. Bu kurslardan en önemlisi olarak İmam Hatipte Arapça Hocamız olan eski Çorum
Müftüsü fıkıh alimi Mustafa ÖZER hoca efendiden Arapça tefsir,hadis,fıkıh gibi konularda uzun süreli dersler okudum. 
Karakeçili Camisindeki resmi imametlik görevimin yanında,Ulu camide fahri ve bilâ ücret 25 yıldan fazla zamandır fahri vaizlik yapıyorum. Yine Bir takım sosyal faaliyetlerin oldu. Din Görevlileri ve İmam Hatipliler  Derneklerinde yönetici olarak bulundum. 1976-1980 yılları arası İmam Hatip Lisesinde derslere girdim. Avrupa'nın Almanya,Belçika gibi yerlerde kısa süreli görevlerde bulundum. Avrupa'nın Almanya,Hollanda,Avusturya,Belçika, Fransa gibi yerlerini gezerek dolaştım. Gördüklerimi mahalli gazetelerde uzun süre yazarak Çorum halkına aktardım. 
Şu anda Çorumlu 2000 Dergimizin yazı ailesinde karınca kaderince hizmete katkımız olsun diye yazı veriyorum. 41'inci hizmet yılını bitiriyorum. Karakeçili Camisinde görevime devam ediyorum.
 Yayınevimizin  basılmış ve sanal yayınlanmış dergilerinde yazıları bulunmaktadır.

 

 

YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN GARANTİSİ ALTINDADIR!

Hazırlayan  Mahmut Selim GÜRSEL yazışma adresi  corumlu2000@gmail.com

 Hukuka, Yasalara, Telif  ve Kişilik Haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
Gizlilik şartları ve Telif Hakkı © 1998 Mahmut Selim GÜRSEL adına tüm hakları saklıdır. M.S.G. ÇORUM