DİKKAT ! BU BİLGİLER TELİF ESERİ OLUP YAZARI VE YAYINEVİMİZDEN  İZİN ALINMADAN KULLANILMAMALIDIR.

GÜRSEL YAYINEVİ SİTE BAŞINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA KIYMETİ ARTAR!

Erkan EROL
 
1967 Trabzon doğumluyum. İlk,orta ve lise tahsilimi Çorum'da  tamamladım. 
İlkokul  sıralarında gazeteci olmak istiyordum, yedek mesleğim  doktorluk  idi. Bu hayalimi şükür ki gerçekleştirdim. 
Seçtiğim  meslek haricinde: Hamallık, bulaşıkçılık,eğitim kurumlarında  idarecilik, radyo ve televizyon kuruluşlarında idarecilik ve organize işlerinde ve en  az  gazetecilik - yazarlık kadar zevk aldığım reklam tasarımcısı olarak faaliyette bulundum. 
Anıma gelince: Projeksiyon cihazlarıyla ilgili bir araştırma yapmak için İstanbul'a gittiğimde Sirkeci'de  bir firmaya uğradım. İçeriye girdiğimde herkes işiyle ilgileniyordu. İçlerinden bir tanesi masasından  kalktı  ve  yanıma gelip ne arzu ettiğimi sordu. Kendisine bilgi almak istediğim konuyu söyledim, bu  ara yukarıdan merdivenlerden güzel giyimle bir beyefendi aşağıya indi,hoş geldiniz diyip benimle tokalaştı. Tezgahtar  bayan öğrenmek istediğim  konuyu  söyler söylemez,sonradan adını öğrendiğim  Nubar  Bey  ceketini çıkardı,raflardan projeksiyon  cihazlarını  indirdi  ve  hiç erinmeden tek,tek cihazları bana anlattı. Öğrenmek istediklerimi  öğrenmiştim.  Gitmeden önce adını ve firmadaki konumunu sordum. Aldığım cevap çok ilginçti. Ben bu firmanın sahibiyim dedi. Bana çok enteresan geldi.  Çünkü tanıtımı o kadar içten,o kadar samimi yaptı ki;tanıtımı yaparken bana hangi cihazın daha  çok yararlı olacağını samimi bir dille anlattı ve 6  cihazı  hiç erinmeden tek,tek tanıttı. Şunu anladım. Her ne olursa olsun,müşterinin almak istediği hizmeti doğrudan sunmak gerekiyor. Böylelikle daha  iyi müşteri kitlesine sahip olma avantajını rakiplerimize oranla daha rahat yakalamış oluyoruz.  Nubar Beye çok teşekkür ediyorum. Neden mi ? İşini sevdiği için. İşinin işçisi olduğu için.Yazı yazmaya beni teşvik eden ilk;ortokul da edebiyat öğretmenim Rıza Ilıman'dır. İlk yazım 1984 yılında Çorum Gazetesinde yayınlandı.  Şu ana kadar  hiçbir   yarışmaya katılmadım. Caf cafı sevmiyorum. Fakat 1998 yılı beni bu anlamda değiştirdi. Bundan sonra tüm yarışmalara katılacağım. Ödül almak için değil,paylaşmak için. 
İdealim  sanatsal   anlamda   tüm  sanatçı dostlarımı  bir çatı  altında toplayıp bir platform oluşturup,sanatçıların hak ettikleri değeri kazanmalarını  sağlamak,tabi  bu alanda çok çalışmam gerektiğini biliyorum.  Sanatçı dostlarımın yardımları ve sanatseverlerin katkılarıyla bunu başaracağımı biliyorum. Ama bu çatıyı oluştururken sanata siyaset kesinlikle karışmayacak. 
Şu ana kadar 4 kitabım basıldı. 5.Kitabım basılmak üzere. Bir piyes,satıcılık felsefesiyle ilgili bilimsel bir kitap,Karadeniz fıkralarıyla ilgili bir derleme kitabı üzerinde çalışmalarım bitmek üzere.  Önceden şairdim. Şimdi daha çok somutsal anlamda insanların duygularının eğitimine dayalı kitaplara ağırlık veriyorum. 
Yaşamınızda kırıntılarını bile artık zor bulduğumuz "Sevgi" sapıklığını  kimselere  bırakmak istemiyorum. Bu anlamda biraz bencilim. İnsanları seviyorum. Adamlarımı da. Kavgacı değil barışcıl  yaşamak  istiyorum.  Yaratan sağlık afiyet verdiği sürece "Sevgi"  sapıklığından vaz geçmek istemiyorum.
Ha... en önemlisi yazmayı seviyorum. 
Seviyorum.Seviyorum 
Son olarak aciz şahsıma teveccüh gösterip bana bu imkanı verdiği için muhterem Mahmut Selim  Gürsel  ağabeyime yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.  Yayınevimizin  basılmış ve sanal yayınlanmış dergilerinde yazıları bulunmaktadır.
 

YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN GARANTİSİ ALTINDADIR!

Hazırlayan  Mahmut Selim GÜRSEL yazışma adresi  corumlu2000@gmail.com

 Hukuka, Yasalara, Telif  ve Kişilik Haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
Gizlilik şartları ve Telif Hakkı © 1998 Mahmut Selim GÜRSEL adına tüm hakları saklıdır. M.S.G. ÇORUM