DİKKAT ! BU BİLGİLER TELİF ESERİ OLUP YAZARI VE YAYINEVİMİZDEN  İZİN ALINMADAN KULLANILMAMALIDIR.

GÜRSEL YAYINEVİ SİTE BAŞINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA KIYMETİ ARTAR!

Erdal ODABAŞI
 
3.10.1968yılında Çorum  Alaca İlçesi İsmaili köyünde dünyaya gelmişim. İlkokulu köyümde bitirdim. Mezuniyetimi müteakip öğretmen liseleri imtihanı kazanarak Kastamonu Göl Öğretmen Lisesine  kayıt  oldum. Altı yıl süren yatılı okul hayatımın ardından üniversite sınavı ve tek tercihim ve idealim olan öğretmen mesleğinin ilk adımı için KTÜ  Fatih  Eğitim Fakültesi Giresun Eğitim Yüksek Okuluna yazıldım. 
Normal  süresinde  burayı bitirerek  Anadolu'nun  çorak bağrında,ilim deryasından sızacak bir damla suya hasret vatan evladına,karınca kararınca   faydalı   olmak azim  ve  kararlılığıyla Erzurum'un  Karayazı ilçesine 1990  yılında göreve  başladım. 
Cumhuriyetimizin   bekası ,milletimizin  selameti için yarınlarımızı emanet edeceğimiz yavrularımızın müspet değerlerle donanması için gayret göstermeliyiz. İlkokuldan lise ikinci sınıfa kadar   Siyasal Bilgiler Fakültesinde okumayı düşünüyordum. Düşünmenin  her şeye yetmeyeceğini anlayınca öğretmen olmaya karar verdim ve çalış malarımı  bu  yönde milletimize  öğretmen olarak hizmet etmekteyim. 
Bizim meslekte acı ve tatlı bir çok önemli olayı  her zaman yaşamak  mümkündür.  Ben  burada her yıl yaşadığımız ve bana büyük  mutluluk  veren bir normal sonucu size aktarmak istiyorum:Her zaman okullar açılırken yeni öğrenciler kaydederiz. 
Anne ve babalarının ellerinden  tutup  ürkek  ve  tedirgin adımlarla gelirler okulumuza. İlk  iş  olarak da el becerilerini ölçeriz. Mesela :  bir uzun düz çizgi çizdiririz.  Ekseriyetle  bu basit iş bile yapmaktan acizdirler. Neyse,süreç devam eder ve sene sonu olur. O,tedirgin çocuklar afacanlaşır,adeta ele avuca sığmaz olur. Bununla kalırlar mı ? Ya o ellerine tutuşturduğumuz hikaye kitaplarını çatır,çatır okumazlar mı ! İşte  o  zaman    değmeyin keyfimize gitsin. Büyük bir keyfe, kat  ettiğimiz yolun haklı gururunu duyarız. 
Benim için en büyük olay budur.Bizim meslek avantaj mesleği değildir. Avantajlı meslekler arayan başka  kapıya.   Ama bu cennet  vatana,bu asil millete hizmet etmek isteyenler  koşar  adam  bu  kapıya.Çok enteresan. Ben bulmaca  hazırlıyorum. Gençliğimde biraz şiirle uğraştım.  Daha sonra düz yazılar yazdım.
İlk şiirim  1983 tarihinde Türkiye Gazetesinde yayımlandı.  Sonradan  bulmaca hazırlamaya başladım. Şiir ve düz  yazı  dalında on üç adet ilk üçte derecelerim var. Bir ideali olmayan insan,insanlık vasfından bir çoğunu taşımıyor demektir. 
İdealimi ifade etmek şu merhalede fazla bir iddialı bir söz olur ama ben bir temennimi ifade etmek istiyorum: "Demokrasinin kemale erdiği" sosyal barışın sağlanıp toplumun her tabakasını birbirini hazmedip saygıda kusur etmediği, kalkınmasını tamamlamış, okuyan, düşünen, inceleyen, gözleyen,araştıran,evrensel değerlerle donanmış,tertemiz bir çevre yemyeşil bir  Türkiye  en büyük arzumdur. Elbette bir gün bunlar bizim arzularımız olmaktan çıkacak ve o zaman daha farklı güzellikleri düşüneceğiz.  Yayımlanmış  bir  çalışmam  şu anda yok, bu konuda  kendimi  yeterli  görmüyorum  demez sem de şu anda böyle bir çalışmada yapmayı düşünmüyorum. Bulmaca işini saymazsak,kendimin yazıp,kendimin okuduğu çocuk edebiyatından sayılabilecek bir çok karalamalarım var. Bunları şimdilik ben  okumaya  devam edeceğim.Süreli yayın olarak Yeni Asya Gazetesinde günlük kare bulmaca hazırlıyorum.  Aynı  mevkutede seyrekte olsa bazı yazılar yazdığımız da oluyor. Ayrıca dergimiz Çorumlu 2000 okuyucularıyla da üç aylık bir beraberliğimiz var.  İnşallah; bu çalışmalarımız gelişecek,çeşitlenerek sürprizlerle devam edecektir. 
Benim  şahsen  merak  ettiğim  bir  husus var. " Vatan sathını bir mektep yapmak " çok  mu zor ? Çocuklarımız kitapsız büyüyor. İnsanımız el yordamı ve tesadüfen yaşıyor. "Bütün kötülüklerin anası cehalet" diz boyu. Bu mesele memleketimizin hamiyet sahiplerinin yüreğini kanatmıyor mu ? Hakikaten  çok merak  ediyorum. 
Son olarak aciz şahsıma teveccüh gösterip bana bu imkanı verdiği için muhterem Mahmut Selim  Gürsel  ağabeyime yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.  Yayınevimizin  basılmış ve sanal yayınlanmış dergilerinde yazıları bulunmaktadır.

 

 

YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN GARANTİSİ ALTINDADIR!

Hazırlayan  Mahmut Selim GÜRSEL yazışma adresi  corumlu2000@gmail.com

 Hukuka, Yasalara, Telif  ve Kişilik Haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
Gizlilik şartları ve Telif Hakkı © 1998 Mahmut Selim GÜRSEL adına tüm hakları saklıdır. M.S.G. ÇORUM