BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA KIYMETİ ARTAR!

1

Aşağıdaki dizinler ile tıklayarak üye olmadan sayfalara girebilir ve inceleyebilirsiniz!

1

Hazırlayan  Mahmut Selim GÜRSEL yazışma adresi  corumlu2000@gmail.com

GÜRSEL YAYINEVİ SİTE BAŞINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÇEVREMİZ DERGİSİ ARŞİVİNE DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KİRLİLİK; ÜLKEMİZDE VE DÜNYADA KİRLENEN O KADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ!

 

ÇORUM’UN YENİ GÖLET'İ HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN

YIL 7 – 15-  02 2005- 72.SAYI Çorumlu 2000 Dergimizin Sayımızda
“ÇORUM’UN YENİ GÖLET'İ HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN”
   Geçen ay bir konuyu gözümüzle görmek için bir gazeteci arkadaşım ile birlikte İskilip yolu üzerinde bulunan gelecek ay adını vereceğim yere gittik.
           Burası Çorum’un geneline nazır oldukça da Çorum merkez ilçe yerleşim yerinin kotundan yüksek bir yerdi. Karşıdan Çorum olduğu gibi ayaklarınızın altında bulunmaktaydı. Kot yüksekliğinin verdiği yağışlardan dolayı bulunduğumuz yerin biraz altında hareketli bir sıvı yığınını fark ettik. Bulunduğumuz yerdin hareketli yere doğru arabayla dolaşarak gittik.

      Dolaşarak geldiğimiz yer,kat ettiğimiz çok bozuk yola rağmen boşa gelmediğimizi gösteriyordu. Burada karşımızda çok şahane bir göletçik ile karşı karşıya idik. Göletçiğin kıyılarına ulaşabilmek için biraz yürümemiz gerekli olduğundan manzarayı 300 metre kadar uzaktan seyretmekle yetindik. Etrafta yayaların gidebileceği bir yer,patikacık bile yoktu. Bizde bulunduğumuz yerin en son noktasına gidebilene kadar gittik. Tepenin eteklerinden bu gölette biriken sıvıların aktığı gösteren ve insanlar tarafında yapılmış olduğu gayet açık gözüken,ayrı ayrı renklerden suni derecikler oluşturulmuştu. Bu dereciklere oluşumunun ve suni olarak yapılan ve özenle getirilerek dökülenlerin neler olduğunu araştırmanında ayrı bir yazı konusu olacağı için bu araştırmadan da sizleri bilgilendirmeyi bir Çorumlu olarak vazife edindim.

Fotoğraf makinelerimizi çıkardık göze gayet hoş gözüken;bu nefis manzarayı makinelerimizin pozları bitene kadar resimledik. Görünenler renk cümbüşü içerisinde inanı sanki başka bir dünya olduğunu zannetmekteydik. Ya Rabb’i bu yarattığın insanların senin güzel tabiatını ne güzel renklere bürüyorlardı. Ya etraftaki kokulara ne demeliydik (?) Gördüklerimiz bizi duygulandırmış,gözlerimizden akan yaşları zapt edememiştik. Resimleri tıklayarak daha da büyüterek sizde bu göz zevkinden mahrum olmamanızı dilerim. Not resimleri sadece siz görün. Sakın ha yetkililer görmesin. Yoksa bu gölet hemen ortadan kaldırılır. Tabii ben bir tabiat aşığı olarak ortadan kalkmasını isterim de acaba buraya bu gölettin inşa eden kimselerce hoş görülür mü bilemen. Detaylar içir Rabb’im erdirirse gelecek hafta anlatacağım. (Maalesef ancak bu ayki sayımıza nasip oldu)

DİKKAT Bu yazıların ve resimler telif eserleri kapsamında bulunmaktadır. İzinsiz kullanmayınız.  corumlu2000@gmail.com
 
 
 
 

SAYFA BAŞINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA KIYMETİ ARTAR!

ÇEVREMİZ DERGİSİ ARŞİVİNE DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

GÜRSEL YAYINEVİ SİTE BAŞINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Aşağıdaki dizinler ile tıklayarak üye olmadan sayfalara girebilir ve inceleyebilirsiniz!

1

Hazırlayan  Mahmut Selim GÜRSEL yazışma adresi  corumlu2000@gmail.com

 Hukuka, Yasalara, Telif  ve Kişilik Haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.1

Gizlilik şartları ve Telif Hakkı © 1998 Mahmut Selim GÜRSEL adına tüm hakları saklıdır. M.S.G. ÇORUM