SANAL OLMAYAN ;
 "FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR"
YAZARLAR TOPLULUĞUNA   HOŞ GELDİNİZ !
01-11-2008
DİKKAT ! BU BİLGİ TELİF ESERİ OLUP YAZARI VE YAYINEVİMİZDEN  İZİN ALINMADAN KULLANILMAMALIDIR

Hazırlayan  Mahmut Selim GÜRSEL yazışma adresi  corumlu2000@gmail.com

 

SANAL FİKİR DERGİSİ DİZİNİNE DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

1

GÜRSEL YAYINEVİ SİTE BAŞINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

1

BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA KIYMETİ ARTAR!

Atilla ALPAY  
1955 Yılında  Çorum da doğdu. 1975  yılında İstanbul Devlet Güzel Akademisine girdi. 1981 yılında Yüksek İçmimar ve Endüstri Tasarımcısı olarak Meslek  hayatına  atıldı.Çeşitli atelyelerde  dahili dekorasyon  projeleri ve İçmimari   işleriyle meşgul oldu. Ramada , Hilton ve MNG Holding’ in  İnşaat firmalarında ince yapı şantiye şeflikleri  ve  tasarım,  içmimarlık, proje ve uygulama hizmetlerini  yürüttü.
TBTAK  Bilim Adamı Yetiştirme Gurubu Başkanlığınca tertiplenen  Proje  yarışmalarında 1974  biyoloji ,1977 ve 1981  yıllarında da Tıp Teşvik Ödüllerini  kazandı. Çorum ve çevresinin  Kelebek ,böcek ve fosil ve mineral kolleksiyonlarını  yaptı.
Tarihi  Çevreye duyarlı ve bir Çorum  Sevdalısı olarak şehrimizin bütün Tarihi evleri ve yapıları ile doğal çevresinin  dia filmlerini çekti. Aynı yıl Safranbolu Evleriyle alakalı 22 dakikalık bir belgesel  film yaptı.. Eti folklor ve turizm derneğinin katkılarıyla ve maddi yardımlarıyla 1981 ve 1984  yıllarında  Eski Çorum Evleri  konulu  fotoğraf sergilerini açtı.
İnşaat ve ince yapı  işleriyle içmimarlık  hizmetlerini   geçtiğimiz  körfez krizinde bırakarak yayın  hayatna  atıldı. Denizli  ve Fethiye televizyonlarında program yapımcılığı  yaptı. Belgesel  filmler çekti ve drama  senaryoları  yazdı. Şehrimizde Konur Fm ve Çağrı  Fm de Programcılık, Hakimiyet  Gazetesinde Köşe Yazarlığı, Lider, Yenigün ve Çorum’un Sesi  gazetelerinde de  Yazı İşleri Müdürlüğü yaptı.
Üç yıl Çorum  İlahiyat Fakültesinde Türk ve İslam  Sanatı  Tarihi dersleri verdi.
1997  yılında Türkiye  Diyanet Vakfı ve Çorum İlahiyat Fakültesince tertiplenen “Tarihte İz Bırakan İskilipli Alimler”  Sempozyumuna katılarak , “ İskilip  tarihi Çevresinin Önemi ve Korunması’na  dair”  hazırladığı  tebliği  sundu. Ertesi yıl bu tebliğ ,sempozyuma katılan  diğer tebliğlerle  birlikte Türkiye Diyanet Vakfınca  basılarak kitap haline  getirildi.
Çorum  Tarihi Çevresi  konulu ev “Eski Çorumdan Kalanlar” isimli  son  fotoğraf sergisini 2000 yılında Devlet Güzel Sanatlar galerisinde açtı ve  dia gösterisi  yaptı.
Hayatında  en büyük yeri işgal eden “Tarihi Çevre Korumacılığı, Türk  ve İslam Sanatı Sanatı ile Osmanlı  Kültürü ”adına hem  ülkemizin hem de Çorum’ un en büyük film Kolleksiyonlarından birisini  vücuda getirdi. Çorum Tarihi Evleriyle,Çorum Kültürü ve Folklorü ile ilgili çalışmalarını  da bir Cd’ de  topladı.
Şehrimizde birçok yerde ve zamanda Osmanlı  Sanatı konferansları verdi  ve film gösterileri  yaptı. Çorum Belediyesinin tertiplediği  Hitit Festivallerinde de etkinliklere  katılarak plaketlerle  ve çeşitli dernekler  tarafından da ödüllerle  taltif edildi.
Bütün bu çalışmalarının  yanısıra  aynı zamanda içki ,sigara , uyuşturucu ve cinsel hastalıklarla mücadeleye de kendini  adayan Alpay; geçtiğimiz günlerde İstanbul Yeşilay Genel Merkezi tarafından Çorum  Yeşilay Temsilcisi olarak   görevlendirildi.
Aynı zamanda Mimar  Sinan  Üniversitesinde Osmanlı Sanatı Tarihi ile  ilgili doktora çalışmalarını da yürüten  ve çeşitli konulardaki  kitaplarını tamamlamaya çalışan Attila Alpay’ ın ilmi, siyasi ve Çorum Tarihi konularında dergi ve gazetelerde yayınlanmış  bine yakın da   makalesi bulunmakta.
Bir tarihi çevre araştırmacısı, fotoğraf sanatçısı, gazeteci,yazar ve musikişinas  olarak gençlerin ve halkın  eğitimine, bilinçlenmesine ve aydınlanmasına  kendini  adayan bir insan olan Attila  Alpay,evli ve  üç çocuk  babası..Mahalli basında yayınlanmakta ve Yayınevimizin basılmış ve sanal yayınlanmış dergilerinde yazıları bulunmaktadır.
DİKKAT ! BU BİLGİ TELİF ESERİ OLUP YAZARI VE YAYINEVİMİZDEN  İZİN ALINMADAN KULLANILMAMALIDIR

Hazırlayan  Mahmut Selim GÜRSEL yazışma adresi  corumlu2000@gmail.com

DİKKAT ! BU BİLGİ TELİF ESERİ OLUP YAZARI VE YAYINEVİMİZDEN  İZİN ALINMADAN KULLANILMAMALIDIR

SANAL FİKİR DERGİSİ DİZİNİNE DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

1

GÜRSEL YAYINEVİ SİTE BAŞINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

1

BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA KIYMETİ ARTAR!

1

 
 Hukuka, Yasalara, Telif  ve Kişilik Haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

1

Gizlilik şartları ve Telif Hakkı © 1998 Mahmut Selim GÜRSEL adına tüm hakları saklıdır. M.S.G. ÇORUM